Spirit of the Game

Spirit of the Game, neboli duch hry, činí Ultimate unikátní sportovní hrou. Ultimate, stejně jako ostatní hry s létajícím talířem, od svého počátku kladl velký důraz na sportovního ducha a vložil odpovědnost za čistotu hry do rukou samotných hráčů.

Jako jediná sportovní hra se obešla, a to i v nejvyšších soutěžích, kterými jsou mistrovství Evropy a světa, bez rozhodčích. Soutěživost má zelenou, ale nikdy ne za cenu faulu, ztráty vzájemného respektu hráčů nebo radosti ze hry. Následkem toho se skutečně nestane, že by se hráč dopustil úmyslného faulu.

Dojde-li k nechtěnému faulu (srážka obránce s útočníkem či jiný fyzický kontakt), hra se vrací do situace před faulem: nikdo není trestán. Je snaha hrát, jakoby k žádnému faulu nedošlo. Hráči velmi dbají na dodržování tohoto morálního kodexu a na každém turnaji je vyhlašována cena Spirit of the Game, která není cenou útěchy pro nejslabší mužstvo, ale cenou pro ty, kteří se chovali nejčestněji, a je ceněna obdobně jako 1. místo.

Vstup pro členy

Týmový portál

Nadcházející tréninky

Čtvrtek, 30. Kvě 19:00 - 21:00

Trénink Palmovka

Neděle, 2. Červen 19:30 - 21:00

Herní trénink

Herní tréninky pro začínající, mírně pokročilé a pokročilé hráče - prostě pro ty, kdo potřebují sbírat herní zkušenosti, dostávat se na disk, hodně hrát atd. Pokud tě to aspoň trochu vystihuje, tak budu rád, když dorazíš a zahraješ si s námi. Uděláme rozcvičku, jeden easy krátký drill na rozehrání a pak už budeme jen hrát (5v5).

Chtěli byste přijít?
Na každém tréninku rádi přivítáme nové hráče! Na trénink si s sebou nezapomeňte vzít:
  • tmavé triko
  • světlé triko
  • sportovní kraťasy
  • kopačky nebo sálovky
  • lahev s vodou
  • ručník
  • sprchový gel

Podporují nás

 

www.praha.eu

 
hlavní město Praha

 
Městská část Praha 8

Odkazy

 

www.cald.cz

 
Oficiální zastřešení veškerých aktivit kolem Frisbee v ČR

 

www.frisbee.cz

 
Online portál o frisbee, ve kterém máme tak trochu prsty :)

 

www.ultimo.cz

 
Obchod s disky a dalšími frisbee potřebami. Majitelem je navíc jeden z našich členů

 

www.discgolf.cz

 
Discgolf - pro ty, co chtějí házet, ale nechtějí běhat