Historie týmu

Monkeys vznikly v roce 1993 na halovém turnaji Frisbeercup, kam si přišla skupinka, převážně studentů ČVUT, vyzkoušet, o čem to Ultimate vlastně doopravdy je. Něco o Frisbee už většina hráčů věděla z campu ČVUT v Temešváru, který se pořádal předchozí léto, ale tohle byl první opravdový turnaj, na který bylo nutné se pořádně připravit. A příprava se povedla na výbornou. Po krátkém rozházení se všichni začali věnovat důkladné teoretické přípravě v hospodě, ze které si odnesli strašlivou opici. Odtud také neoficiální vznik názvu týmu.

Ten oficiální je spojen s plyšovou opicí, kterou dostal Andy od své slečny a kterou přitáhl na turnaj jako maskota. S ní pak Opice absolvovaly ještě několik dalších turnajů, než se někde zatoulala a už bohužel nenašla.

TM se dlouhá léta pasovaly do role čistě openového týmu a snažily se soupeřit s nejsilnějšími protivníky z celé republiky i Evropy, ale už v jejich úplně první sestavě figurovala žena.
Sestava byla tehdy následující: Dejf, BoBo, Marťák, Andy, DJRZ, Libčák a Erika.

Následovaly další turnaje a přicházeli další hráči, až se z Opic stal tým, který v roce 2002 dokázal porazit všechny Open týmy na domácí i středoevropské scéně. V té době už se v Monkeys začalo zabydlovat také dostatek opičích samiček, takže se tým začal objevovat také v Mixed a později Ženské kategorii.

A týmy pro všechny tři kategorie stavíme, jak v hale, tak venku, dodnes...

Vstup pro členy

Týmový portál

Nadcházející tréninky

Čtvrtek, 30. Kvě 19:00 - 21:00

Trénink Palmovka

Neděle, 2. Červen 19:30 - 21:00

Herní trénink

Herní tréninky pro začínající, mírně pokročilé a pokročilé hráče - prostě pro ty, kdo potřebují sbírat herní zkušenosti, dostávat se na disk, hodně hrát atd. Pokud tě to aspoň trochu vystihuje, tak budu rád, když dorazíš a zahraješ si s námi. Uděláme rozcvičku, jeden easy krátký drill na rozehrání a pak už budeme jen hrát (5v5).

Chtěli byste přijít?
Na každém tréninku rádi přivítáme nové hráče! Na trénink si s sebou nezapomeňte vzít:
  • tmavé triko
  • světlé triko
  • sportovní kraťasy
  • kopačky nebo sálovky
  • lahev s vodou
  • ručník
  • sprchový gel

Podporují nás

 

www.praha.eu

 
hlavní město Praha

 
Městská část Praha 8

Odkazy

 

www.cald.cz

 
Oficiální zastřešení veškerých aktivit kolem Frisbee v ČR

 

www.frisbee.cz

 
Online portál o frisbee, ve kterém máme tak trochu prsty :)

 

www.ultimo.cz

 
Obchod s disky a dalšími frisbee potřebami. Majitelem je navíc jeden z našich členů

 

www.discgolf.cz

 
Discgolf - pro ty, co chtějí házet, ale nechtějí běhat