Monkeys na Prague Winter 2010

Prémiérový ročník pražského turnaje se hrál na umělé trávě v areálu Sparty na Strahově. Terrible Monkeys podlehli pouze Prague Devils tím obsadili 2.místo

Obří nafukovací hala pojmula tři mírně delší
hřiště na halové ultimate frisbee, na kterých se 22. a 23. 1. utkalo 16 týmů v kategorii Open a 7 týmů v kategorii žen. Opice nastoupily v hojném počtu do zápasů v mužské kategorii. Bohužel žen nebylo dost a tak v této kategorii vznikl tým Terrible Fuj, který byl složen rovným dílem z hráček Terrible Monkeys a F.U.J.

Sobotní zápasy ve skupině odstartoval souboj s rakouskými AmPullen. Neznámý tým nám však nepřidal vrásek, získali jsme rychle náskok a dokráčeli k pohodlné výhře. Ke slovu se dostalo i ladění zónové obrany.

Další zápas s českou juniorskou reprezentací, týmem Trouble Band, sliboval vyrovnanější souboj, junioři však doplatili na poměrně časté chyby, které opice trestaly, a tak zápas skončil s pohodlným odstupem vítězně pro Monkeys.

Poslední zápas ve skupině proti německým Gummibarchen nabídl nejvyrovnanější bitvu. Gummídci měli několik velmi zdatných handlerů a dokázali opice trápit dlouhými, přesnými hody. Vedení v zápase sice bylo většinu času na naší straně, ale Gumídci byli vždy jen o bod až tři zpět a mohli kdykoliv strhnout vedení na svou stranu. Naštěstí se nám podařilo těsné vedení udržet, vyhrát 12:10 a odnést si tak jednu výhru k dobru do osmifinálové skupiny.

Mírně netradiční systém turnaje známý spíše z mistrovství světa v hokeji nabídl krom obvyklé hry ve skupinách a následném čtvrtfinále i osmifinálovou skupinu, kde se střetly vždy první dva týmy ze sousedních skupin. V našem případě skupina čítala Prague Devils, Tios a Gummibarchen.
Další dva zápasy tedy rozhodovaly jen o nasazení do čtvrtfinále. Přesto jsme se snažili jsme se o co nejlepší výsledek, abychom měli zajištěn jednodušší zápas na nedělní ráno.

Zápas s týmem českých masters - Tios - byl velmi vyrovnaný. Zkušení masteři sice neběhali tak rychle, ale o to lépe věděli kam běží a kam hází a tak se po celý zápas držel hodně vyrovnaný stav. Opičáci se sice ujali vedení 2:0, ale Tios pak náskok stáhli a nakonec zápas skončil o pouhý jeden bod pro opice.

Poslední sobotní zápas jsme hráli proti Prague Devils, kteří na turnaj přijeli ve velmi silné sestavě. Na druhou stranu i my jsme měli úplnou sestavu, takže nezbývalo, než se zkusit porvat o první místo ve skupině. Hra PD byla výrazně jiná od hry našich předchozích soupeřů. Dávali si rychle disk z ruky a v připadě chyby dokázali dobrou obranou získat disk zpět. Oproti tomu náš útok vázl a obrana PD nám sebrala hned dva první útoky. Pak se nám podařilo chytit s PD krok a až do stavu 8:6 byla šance vývoj zápasu zvrátit. Nicméně pak se projevila únava, či nezkušenost, přibylo osobních chyb, které PD efektivně a nemilosrdně trestali a najednou to bylo 14:7 a PD skórovali na poslední bod zápasu ještě před koncem času. Nevadí, do nedělních bojů jdeme z druhého místa a čeká nás zápas se Žlutou zimnicí.

Žlutá dorazila na turnaj ve velmi mladé sestavě tvořené hráči původně z Hairy Jet, Východního bloku a mladších hráčů Zimnice. Přesto tito hráči hrají také už několik let a čtvrfinálový zápas ukázal, že není radno je podceňovat. Do zápasu jsme vstoupili bojovněji a zodpovědněji, takže se nám postupně podařilo vybudovat dvoubodový náskok. Bohužel po úspěšné obraně jsme nevyužili šanci na odskočení na rozdíl tří bodů a následná obrana Žluté vrátila mladého soupeře do hry. Zápas tak rozhodovala napínavá koncovka, kdy jsme za stavu 9 : 9 začínali útokem, po chybě naštěstí protiútok zimnice chyboval a zápas rozhodl výborným chytem těžké dlouhé Fréza. Hurá do horní čtyřky!

V semifinále nás prověřil vídeňský tým BigEz, který měl na turnaji dokonce i svůj B-tým 2ez (čteno "to easy"). Do tohoto zápasu jsme vlétli jako tornádo a po krátké době skóre ukazovalo 7:1 pro Monkeys. Takový vývoj asi nikdo nečekal. Pak se BigEzi chytli a začali dávat své body, k obratu už to však nestačilo a vyhráli jsme s pohodlným odstupem.

Ve druhém semifinále Prague Devils s přehledem porazili masters Tios, kteří se do semifinále dostali napínavým obratem čtvrtfinálového zápasu s drážďanskými Drehst'n Deckel.

V ženském finále hraném před naším mužským došlo k podivuhodnému obratu, kdy italské Frasba dal Lac vedly už 10:4, ale nakonec prohrály 12:13. Pravda, Italky odehrály celý turnaj v šesti a byly přesto na hřišti neobvykle čilé.

Mužské finále nakonec nenabídlo vyrovnaný souboj. PD potvrdili, že sobotní výhra nebyla náhoda a v halové sezóně na ně v této sestavě nikdo nemá a porazili nás drtivě 15:6. Skončili jsme tedy druzí a zkusili jsme si, že se umíme vyrovnat s mnohými zdatnými soupeři.
Umíme zápasy dotáhnout do konce a taky neusneme na vavřínech díky srovnání s PD.

Ondra TM

Vstup pro členy

Týmový portál

Nadcházející tréninky

Čtvrtek, 18. Červenec 19:00 - 21:00

Trénink Palmovka

Pondělí, 22. Červenec 19:30 - 21:00

Trénink Ládví

Chtěli byste přijít?
Na každém tréninku rádi přivítáme nové hráče! Na trénink si s sebou nezapomeňte vzít:
  • tmavé triko
  • světlé triko
  • sportovní kraťasy
  • kopačky nebo sálovky
  • lahev s vodou
  • ručník
  • sprchový gel

Podporují nás

 

www.praha.eu

 
hlavní město Praha

 
Městská část Praha 8

Odkazy

 

www.cald.cz

 
Oficiální zastřešení veškerých aktivit kolem Frisbee v ČR

 

www.frisbee.cz

 
Online portál o frisbee, ve kterém máme tak trochu prsty :)

 

www.ultimo.cz

 
Obchod s disky a dalšími frisbee potřebami. Majitelem je navíc jeden z našich členů

 

www.discgolf.cz

 
Discgolf - pro ty, co chtějí házet, ale nechtějí běhat