Finále MČR Mix 2009 – trocha zklamání a výzva do budoucna

O víkendu 11. a 12. září proběhlo v Litovli venkovní finále Mistrovství české republiky v ultimate frisbee kategorie mix. Terrible Monkeys zde obsadili „bramborové“ 4. místo a získali ocenění Spirit of the Game.

Na tento turnaj jsme vyráželi ve výborné sestavě a s dostatkem hráčů na to, abychom přinejmenším obhájili loňské 3. místo. Předem bylo jasné, že budeme jedním z favoritů a s tím vědomím jsme také odhodlaně nastoupili do sobotních zápasů.

První vítězství jsme slavili nad týmem 3SB/Atruc, který jsme porazili s velkým bodovým rozdílem. Věděli jsme ale o svých chybách a o tom, že proti silnějším týmům budeme muset hrát lépe, abychom dokázali obstát. Celá sobota byla vlastně ve znamení střídání silnějších a slabších týmů. Dost důležitým vítězstvím byla potom porážka týmu FUJ A . Byl to velmi pěkný a vyrovnaný zápas, ve kterém nám hodně pomohl i bodový náskok, který jsme si na začátku vytvořili. Své silnější hráče v dalším zápase vystřídaly FUJ „béčka“, která ve své sestavě proti Opicím neměla šanci. Jako poslední dva zápasy ve skupině nás čekaly týmy PD B a PD A. I přesto, že se nás PD B snažili alespoň unavit před posledním důležitým zápasem, přistoupili pak na ukončení zápasu s bodovým stropem a my jsme se mohli posílit do závěrečného boje. Tým PD A jsme dokázali potrápit, ale ne porazit. I přes první získané body z jejich strany jsme se snažili koncentrovat na hru, ale na vítězství už to nestačilo. Do nedělního dne jsme tedy postupovali jako 2. ve skupině.

Nedělní den začínal soubojem s týmem P7, při kterém se opět čísla na počítadlech otáčela v náš prospěch. Po tomto ranním vítězství nás čekal semifinálový zápas se Žlutou zimnicí, která do Litovle přijela opravdu v hojném počtu. V zápase se nám nepodařilo se s jejich „krutou žlutou“ hrou vypořádat a nedokázali jsme skóre obrátit ve svůj prospěch. Závěrečný boj o 3. místo jsme tedy svedli s týmem FUJ A, který nám byl velmi vyrovnaným soupeřem. Toto utkání bylo bohužel i ve znamení většího počtu osobních chyb, které zamrzí. Skóre nám tedy přisoudilo 4. místo a loňskou medailovou pozici jsme tedy neobhájili. Radovat jsme se ale mohli z ocenění Spirit of the Game, po jehož předání pronesl Bryn krásný proslov, který sklidil velký potlesk jak od hráčů, tak i od cizích návštěvníků areálu.

Vrháme se tedy do další přípravy s vědomím, že je potřeba pravidelně a cíleně trénovat, sehrát se jako tým a vylepšit útok. Během turnaje jsme si ověřili, že naší silnou stránkou je obrana. A každý z nás ví, že má v týmu své platné místo a každé zlepšení sebe sama jako jednotlivce je důležité a přispěje při společném tréninku celému týmu.

Johan, TM
 

Další odkazy:
článek na frisbee.cz
reportáž na Sport.cz
fotky Lucka VM
fotky od Pavla PE

Vstup pro členy

Týmový portál

Nadcházející tréninky

Čtvrtek, 18. Červenec 19:00 - 21:00

Trénink Palmovka

Pondělí, 22. Červenec 19:30 - 21:00

Trénink Ládví

Chtěli byste přijít?
Na každém tréninku rádi přivítáme nové hráče! Na trénink si s sebou nezapomeňte vzít:
  • tmavé triko
  • světlé triko
  • sportovní kraťasy
  • kopačky nebo sálovky
  • lahev s vodou
  • ručník
  • sprchový gel

Podporují nás

 

www.praha.eu

 
hlavní město Praha

 
Městská část Praha 8

Odkazy

 

www.cald.cz

 
Oficiální zastřešení veškerých aktivit kolem Frisbee v ČR

 

www.frisbee.cz

 
Online portál o frisbee, ve kterém máme tak trochu prsty :)

 

www.ultimo.cz

 
Obchod s disky a dalšími frisbee potřebami. Majitelem je navíc jeden z našich členů

 

www.discgolf.cz

 
Discgolf - pro ty, co chtějí házet, ale nechtějí běhat